Ekran Kartı BGA Tamiri

Dizüstü Bilgisayar Ekran Kartı Değişim ;

Dizüstü bilgisayarınızın ekran kartı herhangi bir sebepten dolayı arızalanarak değişimi gerekiyor ise bazı işlemlerden geçebilir. Çoğu dizüstü bilgisayarlarda, ekran kartı anakarta doğrudan entegre edilmiştir, bu da tüm anakartın değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Fakat özellikle oyun dizüstü bilgisayarları değiştirilebilir ekran kartlarına sahiptir, bu nedenle Anakartı tamamen değiştirmeden yerine doğrudan takmak mümkün olabilir. Bir ekran kartı arızasını tespit etmek zorlu bir süreç gerektirebilir, ancak bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Sorunu düzeltmek için işlemlere geçmeden önce içerisinde bulunan verilerinizi alabiliriz !! Bilgisayar grafik kartı değiştirme konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli adım bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekran Kartı Arızası ;

NVidia, 2008 ve 2009 yıllarında zorlu bir 18 ay geçirdi ve bir çok arızaya elverişli modelleri piyasaya sundu ve bu ekran kartlarını kullanan bir çok cihaz modelleri bulunmaktadır. Özellikle HP, Dell ve Macbook modelleri yoğun olarak bu kartları kullanmıştır. Sizde bu modellerden herhangi birine sahipseniz ve bu sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grafik Kartı Çiplerinde Aşırı Isınma ;

Grafik kartı yongası aşırı ısınmaya başlarsa hızlı bir şekilde arızalı duruma düşebilmektedir, bu durumda ekranda çizgiler oluşabilir veya bilgisayar donabilir. Peki Düzeltmek mantıklı mı ?  Her zaman değil !!

Ekran Kartı Sorununu çözmek için anakart'ın tamamının değişimi gerekiyorsa, bu durum biraz maliyetli olabilmektedir. Servisimizde dilerseniz cihazınız için ücretsiz arıza tespiti sunabiliriz, tamiri veya değişiminin yapılmasının en iyi yolu hakkında kendiniz karar verebilirsiniz.

Bir çok Anakart modellerinde tamiri mümkün olmayan ve Anakart değişimine kadar giden Ekran Kartı değişimini ve tamirini garantili olarak gerçekleştiriyoruz. El değmeden değişim yapan BGA rework cihazı ile sizi anakart değişim masraflarından kurtarıyor ve uygun tamir ücretleri sunarak cihazınızı tekrar çalışır hale getiriyoruz. En kaliteli yedek parçaların kullanımı cihazınızın ömrünü de ciddi oranda uzatmaktadır. Anakart Ekran Kartı değişimi Büyük bir titizlik gerektiren chip değişimi firmamızın en iddialı olduğu hizmetlerden biridir.

Uzman ve deneyimli kadromuz tarafından yapılan ekran kartı değişimleri çok kısa sürelerde sonuçlanmaktadır. Bu sayede cihazınızdan uzun süre ayrı kalmanıza gerek kalmamaktadır. Firmamız tüm yaptığı ekran kartı onarımları sonrasında, ekran kartlarına özel yazılımlarla stabilite ve performans testeleri uygulamaktadır. Ekran kartı arızasında çeşitli belirtiler görülebilmektedir fakat bu durum aynı zamanda aşırı ısınmanın bir işaretide olabilir. Yeterli soğutma olmaması, ekran kartının üzerindeki herhangi bir fanın arızalı olabileceği veya tüm bilgisayar kasasının yeterli hava akışını sağlayamaması veya sıvı soğutması bulunmaması gibi çeşitli etkenler bilgisayarınızın diğer bölümlerinede arıza oluşturabilmektedir. İşlemci veya anakarta bağlı yetersiz bir güç kaynağı bile grafik kartınızı etkileyebilir.

Bilgisayarınızda oluşan ekran kartı sorunlarını gidermek için tüm olasılıkları test etmeye çalışmak zor bir durum olabilir. Asıl problemi tam olarak tespit etmek, uzmanlık ve ekipman gerektiren bir durumdur. Bu nedenle nitelikli teknisyenlerden oluşan firmamızdan servis talebinde bulunabilir, bilgisayarınız için en doğru teşhisin uygulanmasını talep edebilirsiniz. Vizyon Bilgisayar on yılı aşkın bir süredir Antalya'da bir çok ekran kartı onarımlarında yüksek derecede başarı sağlamaktadır. Bilgisayarınızda ekran kartı onarımı veya değiştirilmesi gerekli ise, en doğru donanımların uygulandığı servisimizle iletişime geçebilirsiniz..