Tablet Pc Kullanım

Tablet Pc'lerin Dizüstü Bilgisayarlara Göre Farkı Nedir ?

 

Tabletler İş İçin En iyi Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde tabletleri destekleyen işletmelerin sayısı arttıkça, birçok kullanıcı ekran boyutunun ve taşınabilirliğin, not alma gibi ortak işle ilgili görevler için doğru dengeyi sağladığını buluyor. İşletmeleri tablet kullanmanın en iyi yollarını bulmak biraz zaman alsada artık bir tablette bir PC’den daha iyi işleyen birkaç genel iş görevi var.

Apple iPad ve Samsung Galaxy Tab gibi popüler cihazların tüketici pazarına girmesinden yaklaşık beş yıl geçti. Tabletler sıklıkla kullanılan birincil cihazlar haline gelmeye başladı. Ancak, gerçek şu ki tabletler bazı iş görevleri için daha iyi olabilir fakat bazı iş yerleri için o kadar da harika değil.

İş için tabletler kullanımlarında birçok görevin mesela Bluetooth klavyesi gerektirmesi, Dokunmatik ekranlar işlevsel olduğundan klavyeler çalışanlara cihaz ve kurumsal uygulamalarda gezinmek için hala en etkin yoldur.

İşletmedeki tabletlerin PC’leri kullanmaktan daha iyi bir seçenek olabileceği üç yaygın senaryoyu inceleyelim:

Not almak; Tabletler, bir aygıta dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar konusunda not alma avantajlarını birleştirir. Taşınabilirlikleri onları daha az müdahaleci yapar ve toplantılara katılmak için daha kolay kullanım sunar. Diğer belgelere hızlı erişim ve fotoğrafları ve ses kayıtlarını birleştirme özelliği gibi günümüz çalışanlarının aradıkları not alma seçeneklerini etkinleştirirler. Hızlı tempoda not tutmak için tablet kullanıcılarının bağlı bir klavyeye ihtiyaç duyduklarını unutmayın.

Hareket halindeyken çalışma; Tabletler, çoğu dizüstü bilgisayardan daha hafif ve daha küçük olduğu için seyahat ederken avantajlıdır. Bu da nerede olursanız olun dokümanlar ve e-postalar gibi iş ile ilgili bilgileri görüntülemek için kolay kullanım sağlar. Dizüstü bilgisayarlar, örneğin, bir uçuşta çalışmayı tamamlamak isteyen çalışanlar için biraz zordur. Akıllı telefon ekranları çok üretken olamayacak kadar küçük ve web yayınları gibi hızlı videoları görüntülemeyi zorlaştırabilir. Tabletler mutlu bir ortam sağlar ve form faktörü mobil çalışanlar için mükemmel bir uyum halindedir.

Sunum yapmak; Microsoft PowerPoint artık tüm Windows, iOS ve Google Android cihazlarında kullanılabilmektedir. PowerPoint’te standart şablonları kullanan tabletler, yolda iken basit sunular oluşturmak veya bir sunumda son dakika değişiklikleri yapmak için kullanışlıdır.

Bir tabletin kompakt tasarımı, bir toplantı odasına veya ofise getirilmeyi kolaylaştırır. Çoğu tablet Apple TV veya Chrome TV kullanarak projektörlerle uyumludur. Örneğin, iPad, AirPlay Yansıtma özelliğini kullanarak Apple TV aracılığıyla sunumlar görüntüleyebilir. IPhone’lu kullanıcılar akıllı telefonlarını Keynote uygulaması aracılığıyla uzaktan kumanda olarak etkinleştirebilir ve sunum yapanlar sunum yaparken dolaşırlarsa sunum yapanların iOS cihazları arasında geçiş yapmasına izin verir.

Bölünmüş ekran işlevselliğini destekleyen tabletler çok görevli çalışmayı mümkün kılar, sesli komutlar ve bir takım animasyon gibi diğer yöntemlerinin geliştirilmesi bir klavye ihtiyacını azaltacaktır. İşletmeler için tablet kullanan kuruluşlar, değerini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar araştırmalı ve test etmelidir. Tabletlerin iş yerinde kullanılabilirlikleri yaygınlaşmalıdır. Bu yazımız, kurumsal uygulamalarda yeni yetenekler geliştikçe değişecektir.

Bize Ulaşın

Fields marked with an * are required

Hizmetlerimiz

 

Leave a Comment