• Konyaaltı, ANTALYA
  • info@laptop.web.tr
  • Çalışma Saatleri: 09:00 – 20:00
Thumb

Anakart Onarım

Dizüstü bilgisayar ana kartları, PC ana kartlarından çok farklıdır. Dizüstü bilgisayar ana kartları, masaüstü bilgisayar ana kartlarına göre çok daha fazla entegre ve bileşen vardır. Bu durum dizüstü bilgisayarların daha küçük ve enerji açısından daha verimli olmasını sağlar.

Ancak, dizüstü bilgisayar ana kartlarının görmezden gelemeyeceğimiz bazı önemli dezavantajlarıda vardır. Özellikle zayıf ısı dağılımı ile ilişkili aşırı ısınma, daha düşük güvenilirlik, daha yüksek maliyet, neredeyse tamamen değiştirilebilirlik eksikliği.

Dizüstü bilgisayar anakart onarım çalışmaları:

  • Anakartların teşhisi ve onarımı.
  • USB, COM konektörlerinin değiştirilmesi.
  • Güney ve kuzeydeki BGA köprülerinin değiştirilmesi.
  • Dizüstü bilgisayar anakartının güç kaynağı devresinin onarımı.
  • Sıvı teması sonrası anakartın onarımı. (su, alkol, coca-cola, meyve suyu, kahve vb. sorunlar)
  • Yanıp sönen BIOS ışığı (BIOS) hatası.
  • Grafik kartı, ekran kartının değiştirilmesi.
  • Anakartın komple değiştirilmesi.

Servisimiz dizüstü bilgisayar ana kartlarının yüksek derecede kaliteli onarım işlemlerini gerçekleştirir, ayrıca bir çok sorunları çözebilmekteyiz, özellikle dizüstü bilgisayar güç onarımı, bga mikro devrelerinin değiştirilmesi, kuzey köprüsünün değiştirilmesi, güney köprüsünün değiştirilmesi, bios hataları vb. problemler.

Kuzey, güney köprüsü ve Bga çiplerinin değiştirilmesi.

Kuzey köprüsü (Sistem Kontrolü) dizüstü laptoplarda anakart unsurları, işlemci, bellek ile birlikte çalışma fonksiyonları, ve bir grafik video kartı bulunur. Kuzey köprüsünün arızası esas olarak aşırı ısınmadan kaynaklanmaktadır. Soğutma sisteminin toz ve kir ile “tıkanması” sonucu ortaya çıkar. Ayrıca laptop anakartındaki kısa devre nedeniyle kuzey köprüsünün arızalanma olasılığı da elbette vardır. Bu durumda kuzey köprüsünün değiştirilmesini gerektirir, yani eski mikro devrenin yenisiyle değiştirilmesi sağlanmalıdır.

Güney Köprüsü (işlevsel denetleyici), ayrıca denetleyici hub IO olarak da bilinir. Genellikle, yanlış çalışan bir güney köprüsünün belirtileri, dizüstü bilgisayar klavyesinin arızalanması, çalışmayan usb bağlantı noktaları, dizüstü bilgisayarın cd / dvd sürücüsünün çalışmamasıdır. Dizüstü bilgisayarın güney köprüsünün arızalanması genellikle mikro devrenin aşırı ısınmasıyla ilişkilidir, bu durumda sadece 1 seçenek mümkündür, dizüstü bilgisayar güney köprüsünü yenisiyle değiştirilmesidir.

Vizyon bilgisayar servisi, profesyonel bir dizüstü bilgisayar onarım servisidir. Modern ekipmanlar kullanan yüksek nitelikli ustalar istihdam ediyoruz. Dizüstü bilgisayar tamiri alanındaki geniş tecrübemiz sayesinde mümkün olan en kısa sürede onarım ve arıza tespiti yapıyoruz, ayrıca birçok onarım işlemleri sonrasında garanti veriyoruz.

Thumb
Thumb